Yazmak güzeldir

Uzat Elini Masumluğa

3 1.122

Öncelikleri olmalı bir insanın! “ İnsan kalabilmek “ gibi… İnsan kalabilmek diyorum çünkü aslında hepimiz çocukken olmamız gerektiği gibiydik. Duyarlı, merhametli, masum, art niyetten uzak, gelecek kaygısı olmadan sadece anı yaşayan değerleri varlıklardık.

Hatırlayın! Tek bir kalemimiz varken kalemi olmayan bir arkadaşımız için kendi kalemimizi kırar, birken ikiyi oluştururduk. Peki ya şimdi ne durumdayız? Gözlerimizi neden kapattık dersiniz? Neden sadece “ben” diyenlerden oluverdik. Hayat bunu mu gerektirdi? Hayır, böylesi bizim kolayımıza geldi! Çünkü bir insanın yüreğine dokunmak zor olmamakla birlikte emek isteyen bir hareketti. Biz, emek harcamaktansa bu sadece geleceğimiz için olmalı dedik ve at gözlükleriyle dünyaya bakarak “bizlik” duygusundan uzak bir yolu tercih ettik.

Peki, şu an bir insanın yüreğine dokunmak mı cazip geliyor sana. Bizlik duygusuyla yücelmek mi istiyorsun yoksa hala “ben” diyen, dünyanın kendi etrafında döndüğüne inanan “bencil” bir insan olarak yoluna devam etmek mi?

Hadi arkadaşım, sende yapabilirsin. İçinde bir yerlerde hala o masumluğu koruyan, senin ona el uzatmanı bekleyen çocukluğun’la etrafında sana ihtiyacı olan inşalara koşabilirsin. Bunu gerçekleştirdiğinde, eminim çok daha mutlu bir insan olarak uyanacaksın yeni bir güne… Çünkü senin fıtratın bu! Ruhunun daralma sebebi, kendini yalnız hissetmen hep bundan! Hadi at artık at gözlüklerini ve çocukluğunun masumiyetiyle bir insanın derdine deva olup “insan” olmanın verdiği hazzı yaşa. Bunu kendin içinde olsa sadece bir kez dene! Göreceksin el uzattığın insanlar, sana tüm samimiyetleriyle sarılacaklar ve sen en çokta bu histen bugüne kadar mahrum kaldığına üzüleceksin.

 Hadi uzat elini… Masumluğa…                                                                                                       Yolculuk bu defa yalnızca çocukluğuna…

3 Yorumlar
 1. Ömer

  Günümüzü özetleyen güzel bir yazı olmuş.

  1. Taha Tuğyan

   Hayrun Nisa’nın kaleminden çıktı kendisine çok teşekkür ediyoruz.

   1. Hayrun Nisa

    Ben teşekkür ederim vesile oldunuz:)

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.